معاونت پرورشی و فرهنگی
شماره خبر: 248963
تاریخ انتشار: 1396/09/28 14:12
همزمان با هفته قرآن، عترت و نماز و با حضور مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در شیراز انجام شد:
افتتاح دارالقرآن امام علی (ع) آموزش و پرورش ناحیه سه شیرازمدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزه های قرآنی در همه مراتب زندگی انسان کاربرد دارد و باید با استفاده از ابزار و روش های مختلف، زمینه تربیت قرآنی نونهالان و نوجوانان را فراهم کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،  مسعود شکوهی در آیین افتتاحیه دارالقرآن امام علی (ع) ناحیه سه شیراز گفت: فضا و امکانات مناسبی در آموزش و پرورش وجود دارد که باید از آنها به نحو شایسته در مسیر ترویج فرهنگ قرآنی و آنچه نیاز  روحی و روانی دانش آموزان است استفاده کرد.

وی با بیان اینکه" راه قرآنی ظرافت خاص خود را دارد" گفت: از همه دست اندرکاران مراکز قرآنی همچون دارالقرآن امام علی (ع) ناحیه سه شیراز انتظار است تا با کشف استعداد های قرآنی و پرورش آنها، برای خدمت به قرآن و کشف آموزه ها و مفاهیم بلند قرآنی تلاش کنند.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود ابزار و روش های مختلف برای آموزش قرآن ،گفت: آموزه های قرآنی در همه مراتب زندگی انسان کاربرد دارد و باید با استفاده از این ابزار و روش ها، زمینه تربیت قرآنی نونهالان و نوجوانان را فراهم کنیم.

شکوهی خلوص نیت و حرکت در مسیر قرآن را عامل توفیق آموزش قرآن عنوان کرد و گفت:قرآن به عنوان یک نعمت الهی، فرصت بزرگی است تا با بهره گیری از آموزه های آن در همه برنامه های زندگی توفیق کسب نموده و نسبت به تعلیم آن به فرزندان خود بهره گیریم.

وی گفت:در فعالیت های پرورشی نباید به صورت جزیره ای عمل کرد و باید تلاش کرد از امکانات موجود در همه زمینه های فرهنگی و پرورشی به نحو شایسته استفاده کرد تا دانش آموزان در کنار فراگیری قرآن به سایر فعالیت های فرهنگی نیز بپردازند.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت کتابخانه و قرائت خانه در دارالقرآن امام علی (ع) ناحیه سه شیراز افزود: این اقدام  نمونه ای از استفاده مناسب فضاهای پرورشی است که درکنار قرآن و آموزش آن به موضوع کتابخوانی و سایر فعالیت های هماهنگ با حوزه پرورشی  نیز توجه شده است.

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز نیز در این مراسم گفت: دارلقرآن امام علی (ع) دارای 13 کلاس آموزشی و یک سالن کتابخانه می باشد که با هزینه ای بالغ بر 25 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 3600 متر مربع و زیر بنای 1200 متر  ساخته شده است.

محمد کماندار گفت:در این مرکز قرآنی آموزش روخوانی ،روان خوانی برای همه رده های سنی پیش بینی شده و در کنار آموزش قرآن به موضوع کتابخوانی نیز توجه شده است.

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز گفت: تجوید قرآن در سطوح مختلف، آموزش و تفسر قرآن ویژه بزرگسالان و اولیای دانش آموزان و آموزش تواشیح ، همخوانی و خوشنیوسی از دیگر فعالیت های این مرکز قرآنی است.

وی تاکید کرد:از آرزوهای ما این است تا بتوانیم قرآن را بر اساس نیاز فراگیران و شرایط سنی آنها آموزش دهیم و بر همین اساس برگزاری دوره های حفظ قرآن برای نونهالان 2 تا چهار ساله به صورت قصه گویی ، شعرخوانی و انجام بازی صورت می گیرد و اینگونه است که می توانیم در مقابل هجمه های دشمن پیروز شده و نسلی سالم به جامعه تحویل دهیم.

کماندار با اشاره به جمعیت تحت پوشش آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز گفت: با توجه به محرومیت جمعیت دانش آموزی این ناحیه، تلاش شده تا با ایجاد مراکز فرهنگی ،زمینه کاهش آسیب های اجتماعی دانش آموزان فراهم شود.

 


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:
شعار سال معاونت پرورشی
سوالات متداول