معاونت پرورشی و فرهنگی
شماره خبر: 248961
تاریخ انتشار: 1396/09/05 011:18
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
حفظ ارزشها و سبک زندگی اسلامی ایرانی،نیازمند حرکت انقلابی و جنبش عظیم در جامعه استمعاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: ترویج و حفظ ارشها و سبک زندگی اسلامی ایرانی،نیازمند یک حرکت انقلابی و جنبش عظیم در جامعه است

به گزارش اداره اطلاع  رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد نظری در کارگاه آموزشی دبیران درس تفکر و سبک زندگی پایه هفتم و هشتم دوره متوسطه اول که با حضور مولفین کتاب برگزار شد گفت:با توجه به رشد سریع تکنولوژی ،سرعت تحولات زندگی انسان نیز افزایش یافته و یکی از مشکلاتی که در این راستا برای جوامع پیش می آید ، بحران هویت و زوال فرهنگی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: لازمه ایجاد تعادل بین تحولات زندگی  و ارشهای جوامع، آشنا نمودن نسل آینده با فرهنگ و هویت جامعه و حفظ اصول زندگی و ارزشها می باشد.

نظری گفت:کشور ما در حوزه علوم پایه به عنوان یکی از کشور های پیشرو و توانمند شناخته می شود ،اما در زمینه آموزش مهارت ها و سبک زندگی ، نیازمند تلاش موثرتری هست .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: برای ترویج و حفظ ارشها و سبک زندگی ایرانی اسلامی ،نیازمند یک حرکت انقلابی و جنبش عظیم در جامعه هستیم و آموزش و پرورش نیز در این مسیر نیازمند همکاری همه نهاد ها می باشد.

نظری گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر آموزش مهارت ها و سبک زندگی به افراد جامعه ،وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی امر تعلیم و تربیت نسل آینده در کنار خانواده، برنامه ها و فعالیت هایی را در نظر گرفته که یکی از این موارد  تدوین کتاب تفکر وسبک زندگی برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم دوره متوسطه اول می باشد.

وی گفت: برگزاری این دوره آموزشی نیز در همین راستا و با هدف توانمند سازی دبیران درس تفکر  وسبک زندگی پایه هفتم و هشتم سراسر استان انجام شده است.

نظری افزود: در این دوره آموزشی یک روزه ، نزدیک به 200 تن از دبیران ،مربیان، معاونین و مشاورین منتخب سراسر فارس حضور دارند  که ضمن آشنایی با روشهای تدریس کتاب تفکر و سبک زنگی ، نسبت به آموزش سایر دبیران این درس در مناطق و شهرستان های استان اقدام می نمایند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: با تغییر نظام آموزشی و ایجاد پایه هفتم ،اجرای این طرح در دوره متوسطه اول آغاز شد و از سال آینده نیز آموزش مهارت های زندگی در دوره متوسطه دوم انجام خواهد شد.

گفتنی است این کارگاه آموزشی  با حضوردکتر معافی و سرکار خانم دانشور به عنوان مولفین کتاب تفکر  وسبک زندگی پایه هفتم و هشتم انجام می شود و در پایان به شرکت کننده گواهی ضمن خدمت داده می شود.

 


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:
شعار سال معاونت پرورشی
سوالات متداول