معاونت پرورشی و فرهنگی
شماره خبر: 248960
تاریخ انتشار: 1396/08/12 021:18
مدیر کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
لازمه کار تربیتی توجه به نیازهای دانش آموزان در همه سنین استمدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:در نگاه تربیتی ما باید به نیازهای دانش آموزان به تناسب و فراخور سن آنها توجه کنیم و عملا تمام زحمات ما با نگاه یکسان به جامعه دانش آموزی بیهوده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در جمع مسوولان سازمان های دانش آموزی سراسر استان فارس در شیراز گفت: آموزش و پرورش امروزما با ساختار50-60 سال قبل اداره می شود و همین علت عمده ناکارآمدی این سیستم است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: مشکل امروز سیستم آموزش و پرورش دیگر با تزریق پول و منابع حل نمی شود، بزرگترین آسیب این سیستم عدم توجه ویژه به نکات پرورشی است، بنا بر این نیازمند بازنگری است تا بتواند مشکلات را رفع کند.

آذری با بیان اینکه در بسیاری کشورهای توسعه یافته مدل های تربیتی مختلفی وجود دارد ابراز داشت: باید به معلمان در موقعیت های مختلف نگاه متفاوتی شود.

 وی ادامه داد: باید برای معلمی که در منطقه دور افتاده ای تدریس می کند و  برای خدمت و  آموزش سختی های مازاد متحمل می شوند نیز مزایای ویژه ای در نظر گرفته شود تا سطح انگیزش در آنها بالا رود و باعث افزایش بهره وری گردد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس به تاسیس سازمان دانش آموزی اشاره کرد و افزود: این سازمان یک نهاد غیر دولتی و عمومی است که سیستم آموزش و پرورش می تواند  از آن بیشترین استفاده را برای اصلاح ساختار و رفع مشکلات فعلی کند.

آذری ادامه داد: اگر ما سازمان دانش آموزی را که در گیر بروکراسی نیست تقویت کنیم ، به راحتی می توانیم مشکلات را رفع کنیم و به یک نظام کارآمد آموزشی و پرورشی دست یابیم.

وی تصریح کرد: این سازمان حتی می تواند در راستای تربیت اجتماعی دانش آموزان از آنان در تابستان استفاده کند و بسیاری از کارهای نوسازی در مدارس را به خود دانش آموزان واگذار کند و در قالب همین سازمان دانش آموزی به آنها پول پرداخت کند.

آذری خطاب به روسای سازمان های دانش آموزی سراسر استان فارس گفت: اجازه ندهند سازمان دانش آموزی ضعیف شود ،باید کاری کنید تا این سازمان دانش آموزی تقویت شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در ادامه صحبتهای خود گفت: استان ما استان پهناوری است و روابط انسانی بسیار خوبی در آن جاری است و خوشبختانه معلمان متعهد و خوبی نیز دارد که نظام آموزشی قدردان همه آنها بوده و است.

گفتنی است روسای سازمان های دانش آموزی سراسر استان فارس از 9 تا 11 آبان ماه در اردوگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز گردهم آمدند و به بررسی برنامه های راهبردی سال تحصیلی 96-97 پرداختند.

 


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:
شعار سال معاونت پرورشی
سوالات متداول